Firma Skimen 2 s. r. o. byla založena ve 4. čtvrtletí roku 1997. Společníky jsou Karel Novák, který je zároveň jednatelem společnosti a italská firma Skimen 2 s. n. e. Fanano.
18. listopadu 1997 jsme otevřeli naši první provozovnu - maloobchodní prodejnu sportovních potřeb v Chocni, T. G. Masaryka 265. Zároveň jsme začali velkoobchodně zásobovat několik desítek prodejen v celé ČR, převážně v sortimentu trekkingové obuvi, lyžařského a následně i snowboardového vybavení různých světových značek. Na podzim roku 2000 jsme otevřeli naši druhou maloobchodní prodejnu ve Svitavách, ul. Pivovarská 8. Tato prodejna však byla po zimní sezóně 2002/2003 uzavřena. V měsíci květnu roku 2007 byla otevřena další prodejna SKIMEN SPORT a to v Pardubicích - Polabinách, ul. Kpt. Bartoše 454. Tato prodejna v létě nabízí široký sortiment outdooru, stanů, spacích pytlů, kolečkových bruslí apod. V zimě pak sortiment sjezdového i běžeckého lyžování a snowboardingu včetně servisu.
Naše společnost podporuje regionální sportovní kluby a to především v mládežnických kategoriích (tenisový klub LTC Vysoké Mýto, tenisový klub TC Choceň, hokejový klub HC Spartak Choceň aj.)
Pro Vás - naše zákazníky pořádáme různé akce. Už od roku 2003 každé léto připravujeme Prodejní výstavu stanů a spacích pytlů. V listopadu 2005 jsme v Litomyšlské Orion Areně uspořádali Předsezóní výprodejovou akci lyžařského a snowboardového vybavení a začátkem prosince 2005 jsme tuto akci zopakovali v prostorách Sokolovny v Chrudimi. S velkým zájmem se setkalo také testování lyží Sporten v Říčkách v Orlických horách dne 3. 2. 2006. Po celé léto Vám nabízíme možnost zapůjčit si ZDARMA testovací tenisové rakety různých značek (VÖLKL, FISCHER, DUNLOP, WILSON, HEAD, PRO KENEX aj.) Rakety jsou k dispozici střídavě u správců tenisových areálů v Chocni a Vysokém Mýtě, případně v naší prodejně v Chocni.